niedziela, 4 grudnia 2011

So loose...

Witam! Dziś nieco luźniej, ostatnio naprawdę nie miałam czasu na pisanie bloga, nie będę się już wam tłumaczyć szkołą i innymi wymówkami, ale po prostu gdy miałam wolną chwilę, nie chciało mi się pisać. Ten post to taka paplanina... Nadchodzą święta, chce się do tego wydarzenia jakoś przygotować i poczuć atmosferę świąt. Więc postaram się w tym roku upiec pierniczki, nie umiałem znaleźć, żadnego ciekawego przepisu, bo te zwykłe nikt nie chce jeść. 
W głowie, mam tyle planów notek, na pewno pojawią się jakieś fryzury, paznokcie i oczywiście makijaże. Co do tych ostatnich, to mam mały problem, gdyż gdy wykonuje je na sobie mam problem ze zdjęciami, bo ciężka mi je wykonać, a gdy maluje kogoś, to bardzo się stresuje i nie wychodzi mi. 
Przeglądając moją szafkę z kosmetykami, doszłam do wniosku, że potrzebuje porządnych pędzli. Na pędzle hakuro czaiłam sie od jakiegoś czasu. Po obejrzeniu kilkunastu pozytywnych recenzji, postanowiłam je kupić. Cena również jest przystępna, w zależność od wielkości pędzla waha się od 15-40 zł, zatem 5 pędzli, mieszanych zapłacicie ok 100zł. 
Łapsko na numerkach, oczywiście! Od lewej : kulka H78 (świetny!) , ścięty H85 (świetny!), biały języczkowy  H79 (kuje :/)

Dokładna recenzja pędzli jeszcze się pojawi, ale jak to ze mną myślałam, że te pędzle mi wystarczą. Co prawda wystarczają, ale ja chce przetasować ich jeszcze więcej, i mieć większy wybór podczas makijażu. Nie chce wydawać mojego majątku na pędzle, ale również nie chce kupić pędzli które nie będą spełniać moich oczekiwać. Zbieram się od jakiegoś czasu do zrobienia zamawiania na stronie eye, lips, face czyli ELF'a, niektóre z tych pędzli również mnie ciekawią. Chociaż bardzo chciałabym spróbować pędzli Kozłowski. 
Do mojej kolekcji przybyło dużo produktów z essence. Miałam z nimi straszny problem, przeleciałam cały Wrocław za nimi i co znajdywałam? Marną szafę w której nic nie było. Kilkanaście kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, w innym mieście otwarta została galeria handlowa. Nie byłam do niej za bardzo przekonana, co do ubrań to było przebrane, ale był wielki H&M z szafą kosmetyków oraz natura z dwiema wielkimi szafami essence i kobo.
Paznokcie na dziś:
-Sally Hansen Hard as Nails (base coat)
-Golden Rose, Paris nr 08
- Basic Travel colors,matt top coat
-Essence nail art nr 02, circus confetti
Bardzo mi się podoba ten efekt, niestety, zmywanie tego brokatowego lakieru to męka!
Moja kolekcja kosmetyków przeszła mają przeprowadzkę. Jeszcze niedawno, plątała się po cały domu, trochę w łazice trochę w pokoju. Aż w końcu nakłoniłam rodziców do kupienia mi komody w której będę mogła wszystko trzymać. Teraz wszystko jest w jednym miejscu, poukładane. Jedyne co mi nie odpowiada to to, że gdy maluje się rano mam problem ze światłem. Komoda jest przy oknie, gdy wstaję do szkoły jest ciemno, wspomagając się sztucznymi lampkami, każdy kolor jest przekłamany, wiec nie do końca wiem co robię :)


Uwaga, gdy na moim blogu będzie 100 obserwatorów, postanawiam zrobić Give Away!!! Wszystkie produkty mam już przygotowane, tylko czekam na tą magiczna liczbę. Mam dużo planów na notki, ale niestety często brak mi chęci i czasu, a gdy nic nie pisze oglądalność bloga natychmiast spada (ciekawe :P), więc postanowiłam rozpocząć serię, która będzie łatwa i przyjemna do wykonania ,a nazywać się będzie:
Zawsze interesowały mnie dawne gwiazdy kina, mody, piosenki. Postanawiam pisać o pięknych kobietach z "tamtych" lat, często zapomnianych, nieznanych. Będzie to dla mnie czysta przyjemność, a wy może poznacie osoby, które was do czegoś zainspirują.
Ostatnio zastanawiałam się, czy lepiej jest kupować kosmetyki czy ubrania. Nie lubię ślepo iść za modą, swój styl wole opierać na klasycznych strojach, ale inspirować kreacjami z filmów :). Po obejrzeniu filmików użytkowniczki FashionAbsorber postanowiłam wyszukiwać bardziej oryginalnych ubrań, dodatków  by komponować piękne oryginalne stroje. Kompozycji jest dziewczyny są naprawdę inspirujące, jest jedną z niewielu osób na YouTube, które oglądam od samego końca i mam nadzieje, że rozkwitnie nam kolejna wspaniała youtubowiczna z pasją :) 
Pozdrawiam!'